6 klasikinės sushi rūšys



Kaip manote, kur atsirado sushi? Daugelis net nemirktelėję atsakytų, jog jie sukurti Japonijoje. Tačiau tiesa ta, jog sushi atsiradimo vieta – pietryčių Azija, maždaug antrame jūsų eros amžiuje. Sushi buvo išrasti pirmiausia kaip būdas konservuoti žuvį. Taip, Japonijoje sushi – nacionalinis patiekalas, tačiau Japoniją jie pasiekė tik po keleto šimtų metų. Šiandien mūsų mėgstami sushi yra kiek kitokie nei originalūs sushi, tačiau kai kurios sushi rūšys yra kone nepakitusios nuo pirminių savo receptų. Tad kokios toks 6 klasikinės sushi rūšys? Pateikiame japonų virtuvės autoriteto Hiroto Shimbo klasikinių sushi rūšių klasifikaciją.



 

1. Chirashizushi

Chirashizushi – ryžių dubenėlis su įvairiais ingredientais ant viršaus. Šis patiekalas įprasta buvo ruošiamas į bambukinius indelius, o viršuje rasime tiek šviežią žuvį ar jūros gėrybes, tiek ir daržoves. Tačiau nenustebkite jei pamatysite tokį patiekalą tik su žuvimi – daržovės nėra įprastas sushi ingredientas, mat Azijos valstybėse jos būdavo naudojamos visai kitokios nei esame pratę šiandien. Ar chirashizushi jums nieko neprimena? Taip, jie labai panašūs į jūsų pamėgtus poke bowls! Pamatyk mūsų poke bowls čia: https://www.sushiout.lt/lt//meniu/?scroll=cat-salotos

 

2. Inarizushi

Panašu į nigiri? Anaip tol! Šis sushi yra saldus ir be jokios žuvies! Norint šiais laikais paragauti Inarizushi teks gerai paieškoti, kas gamina šį tradicinį sushi variantą. Inarizushi yra gaminami ryžių pundelį apsupant specialiame saldžiame padaže marinuotame tofu. Šiame padaže daug cukraus, kuris ir suteikia šiems sushi saldų prieskonį. Tiesa, šie sushi nebuvo laikomi desertu, nes jo atsiradimo ir gyvavimo laiku apskritai nebuvo įprasta deserto sąvoka ir saldus maistas buvo valgomas kaip įprasti patiekalai, o ne siekiant pasiskaninti po pagrindinio patiekalo.


 

3. Makizushi

Maki? Taip, šią rūšį tikrai atpažinsite! Originalūs makizushi buvo ruošiami žuvies gabalėlį apsupant ryžiais ir sutvirtinant nori dumblių lapu. Šiandien įprasta prie maki priskirti ir sushi, kuriuose išorėje yra ne nori lapas, o ryžiai ar šviežia žuvis. Tokie sushi buvo pradėti ruošti vos praėjusiame amžiuje, kai sushi išpopuliarėjo Amerikoje. Tradicinis makizushi yra ruošiamas tik su šviežia žuvimi, be daržovių ar papildomų priedų ir labiau primena mums šiandien įprastus hosomaki, o ne maki.
Norite originalių klasikinių sushi? Rinkitės hosomaki: https://www.sushiout.lt/lt/meniu/#cat-hosomaki
Negalite gyventi be įvairių skonių? Rinkitės maki: https://www.sushiout.lt/lt/meniu/#cat-maki


 

4. Narezushi

Egzotikos? Taip, žinoma! Turbūt pati seniausia sushi rūšis yra narezushi, kurioje ryžiai... išmetami! Taip taip – valgoma tik šviežia žuvis, kuri į ryžius vyniojama tik tam, kad fermentuotųsi, o patys ryžiai yra laikomi šalutiniu visai nereikalingu produktu šiam patiekalui. Žinoma, tam reikalingas tikrai didelis kiekis šviežios žuvies (juk nuo mažyčio gabalėlio sotus nebūsi?), tačiau tiek Japonija, tiek žemyninė pietrytinė Azijos dalis šviežios žuvies trūkumu tikra nesiskundė. Šiais laikais narezushi nėra įprasti nei vakarų šalyse nei pačioje Japonijoje.


 

5. Nigirizushi

Nigiri? Skamba pažįstamai! Taip, nigiri – originalūs ir autentiški sushi, kuriuos sutiksite ir šiandien. Gaminant nigiri suspausti ryžiai yra padengiami šviežios žuvies gabalėliu, tofu ar daržovėmis. Nigirizushi tiek seniau, tiek dabar yra gaminami ir pateikiami po vieną vienetą. Nigiri niekada nepamatysite su daugiau ingredientų nei ryžiai ir žuvis ar daržovės (viena ar kita – tik ne kartu). Autentiška Japonija ir Sushi Out meniu: https://www.sushiout.lt/lt/meniu/#cat-nigiri


 

6. Oshizushi

Panašu į nigiri? Ne, Oshizushi išsiskiria tuo, jog visas sushi gabalėlis yra supresuotas. Ingredientai ruošiant šią sushi rūšį yra dedami sluoksniais ir vėliau suslegiami taip juos sutvirtinant. Didelis paruoštas supresuotų sushi gabalėlis yra pjaustomas į kvadratėlius arba trikampius taip paruošiant galutinę oshizushi porciją. Taip, ruošiant įprastus sushi ryžiai ir patys sushi gabalėliai yra suspaudžiami, tačiau tam naudojamos rankos ar bambukinis kilimėlis, o oshizushi supresuojami gerokai stipriau.




Sushi Out restoranuose siekiame pateikti tiek autentiškus, tiek modernius šiuolaikinius receptus. 6 klasikinės sushi rūšys gali atrodyti egzotiškai, tačiau kai kurie receptai mums puikiai pažįstami ir šiandien. Sushi originaliai buvo ruošiamas kaip gatvės maistas, o į restoranus po stogu persikėlė tik prieš mažiau nei šimtą metų. Tiek išlaikydami japonų kultūros tradiciją, tiek taikydamiesi prie greito šiuolaikinio gyvenimo būdo, pateikiame jums sushi, kurie yra patogiai supakuoti išsinešimui. Restorane, namuose, gamtoje ar pas draugus – jūsų mėgstami sushi keliauja kartu su jumis. Užsisakom sushi? Užsisakom: https://www.sushiout.lt/lt/meniu